Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų

Levandų sodinukai ir jų sodinimas

Levandų sodinukai

Orams vis labiau šylant kiekvienas tikras sodininkas tiesiog nenustygsta savo vietoje – ką sodinsiu šiemet? Kaip atrodys mano sodas ir gėlių darželiai? Jei ieškote kažko naujo arba jau seniai svajojote apie levandas, turime jums pasiūlymą – Levandų ūkyje” auginamų levandų sodinukus.

Levandų sodinukai internetu 2023

2023 metais levandų sodinukais jau prekiaujame – galite užsisakyti juos mūsų internetinėje parduotuvėje. Atsiimti sodinukus galėsite pačiame Levandų ūkyje” arba pasirinkti pristatymą į namus.

Jūsų laukia ryškaus violetinio ir truputį šviesesnio, švelnaus purpurinio, atspalvio levandos, daugintos iš Levandų ūkyje” augančių levandų. Visi sodinukai auga atvirame grunte – ne vazonuose, neuždengti.

Rezervacijai siūlome skirtingų metų sodinukus:

  • Trečių metų sodinukai, peržiemoję 2 žiemas;
  • Antrų metų sodinukai, peržiemoję šią žiemą
  • NAUJIENA – levandinai Grosso.

Levandų sodinukų pristatymas ir siuntimas

Priklausomai nuo orų sąlygų, levandų sodinukus įprastai kasti pradedame balandžio viduryje – gegužės viduryje.

Tiek siuntimui, tiek atsiėmimui vietoje, sodinukus atiduodame nuogomis šaknimis, be žemių – kad šaknys nesudžiūtų, padengiame jas molio mišiniu ir po to saugiai supakuojame.

Sodinukus siunčiame dėžėmis – didesniųjų vienoje dėžėje telpa 10 vnt., mažesniųjų – apie 20-30 vnt.

Levandų sodinukus sodinkite tą pačią dieną

Gavę informaciją apie jums ruošiamus sodinukus, numatykite laiką savo kalendoriuje – mat sodinti sodinukus rekomenduojame tą pačią dieną, vos gavus. Taip padidinsite šansus levandoms gerai įsišaknydinti, užaugti vešlioms ir tvirtoms. Nepadėkite sodinukų kur nors rūsyje ir nenukelkite sodinimo savaitei į priekį. Gavimo diena – tobula diena sodinimui.

Levandų sodinimas atvirame grunte

Sodinant levandas atvirame grunte, itin svarbu atsižvelgti į dirvos rūgštingumą. Pamatuoti rūgštingumą galite lakmusiniais popierieliais – jų rasite bet kurioje ūkio prekių parduotuvėje. Jei dirva per rūgšti, reikia mažinti jos rūgštingumą.

Patarti dėl priemonių dirvos rūgštingumo mažinimui gali profesionalus agronomas – pasikonsultuoti su juo visada verta, juolab vienu metu sužinosite ne tik apie levandų auginimą, bet gausite ir patarimų dėl kitų augalų priežiūros.

Duobę levandos puskrūmiui kaskite tokio gylio, kaip ir šaknys. Svarbiausia, kad jos nesusiraizgytų. Stabiliai laikydami sodinuką, palengva užberkite šaknis žeme, palengva suslėkite ir pirmas dvi savaites gausiai laistykite. Nebent, žinoma, lietus pliaups kaip iš kibiro, ir poreikio papildomai drėgmei nebus.

Levandų sodinimas vazone

Jei neturite sąlygų, levandas, žinoma, galima sodinti ir vazone. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog tai yra daugiametis puskrūmis, kuris turi augti lauke – vazone levandos negauna reikiamų medžiagų iš dirvožemio, ima skursti, tad užtikrinti, kad levandomis vazone džiaugsitės ilgai – nelengva. 

Kad nereikėtų levandos persodinti, iš anksto pasiruoškite tinkamą vazoną. Jis turėtų būti gilus ir platus – bent 40 cm diametro. Levandų šaknys ilgos, sodinant jos jokiu būdu negali užlinkti į viršų. 

Taip pat pasirūpinkite tinkama dirva. Ji neturi būti per rūgšti. Sodinimui vazone galite tiesiog pasikasti gerų žemių arba ieškoti specialaus mišinio ūkio prekių parduotuvėse. Atkreipkite dėmesį, kad dirvoje nebūtų durpių.

Levandų priežiūra

Pirmąją vasarą neleiskite levandoms žydėti – kitą vasarą jos sužydės dar gausiau. Nukarpymas skirtas dar ir tam, kad augalas visą savo energiją skirtų geresniam įsišaknydinimui, o ne žydėjimui. Trąšas rekomenduojame organines arba mineralines – dėl jų poreikio taip pat pasikonsultuokite su agronomu. 

Gražiai genėkite, formuokite dailios, apvalios formos krūmą. Beje, kuo anksčiau nukarpysite levandas, tuo anksčiau jos sužys antrąjį kartą ir galbūt sužydės netgi tą pačią vasarą. Daugiau patarimų apie levandų auginimą rasite šiame straipsnyje.

Skamba nuostabiai, tiesa? Ir bus nuostabu, pažadame! Levandos džiugina akis, ramina sielą ir beprotiškai skaniai kvepia. 

Sodinukai jau prekyboje!

  • Prekiaujame 2 rūšių sodinukais
  • Levandų sodinukai antrų ir trečių metų 
  • Nauja rūšis „Levandinai”
  • Minumalus užsakymo kiekis – 10 vnt.
  • Siuntimo kaina (rankos-rankos) – 9.99 Eur
  • Kiekis labai ribotas – paskubėkite įsigyti pirmi!

Atsakymų: 2

  1. Sveiki,trejų metų sodinukai kaina vnt.Jei rudenį pasodinus kitais metais žydėtų pilnai?Kokiam mieste esate?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X