Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų

Levandų auginimas Lietuvoje – Kaip tai padaryti patiems?

kaip-auginti-levandas

Taip, tą padaryti galite ir jūs. Levandų auginimas jau kurį laiką įmanomas ne tik šių augalų gimtinėje Prancūzijoje, bet ir mūsų šalyje. Ko reikia sėkmingam levandų auginimui? Nuo ko pradėti ir kaip papuošti savo namų sodą levandomis? Visas subtilybes pristato ir patirtimi dalinasi „Levandų ūkio” įkūrėja Giedrė Rybalko.

Kokios levandų veislės tinkamos auginimui Lietuvos klimate?

Mūsų klimatas jau tapo visiškai palankus tikrajai levandai (lot. Lavandula angustifolia) auginti. Pačios žiemos tapo švelnesnės, o ši rūšis geba sėkmingai peržiemoti ir iki 10 sezonų džiuginti spalvingais bei kvapniais žiedais. Na o rūšių ši veislė turi įvairiausių – skriasi žiedų spalvos, aukštis.

Levandų sodinukai – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Giedrė RybalkoMūsų klimatas jau tapo visiškai palankus tikrajai levandai (lot. Lavandula angustifolia) auginti. Pačios žiemos tapo švelnesnės, o ši rūšis geba sėkmingai peržiemoti ir iki 10 sezonų džiuginti spalvingais bei kvapniais žiedais. Na o rūšių ši veislė turi įvairiausių – skriasi žiedų spalvos, aukštis.

Kokioje vietoje sodinti levandas?

Kad levandų auginimas būtų sėkmingas, ieškokite tokios vietos, kur levandos gautų daug saulės ir užuovėjos. Venkite sodinti ten, kur krūmą užgožtų aplinkiniai augalai, krūmai, medžiai, pastatai – levandoms reikia erdvės ir pralaidžios žemės, kad neužsilaikytų drėgmė ir augalas neužmirktų. Taip pat venkite sodinti arti vienmečių gėlių. Galite derinti su daugiametėmis gėlėmis: ežiuole, kraujažole ir kitomis, kurios labai stipriai nesiplečia ir nereikalauja pastovaus laistymo. Rekomenduojamas tarpas tarp sodinukų – 50 cm.

Kokia dirva tinka levandoms?

Kad augalas vešėtų, pasirūpinkite lengvesne, neužmirkstančia dirva. Levandoms tikrai netiks rūgštus dirvožemis – venkite jo.

Kada sodinti levandas?

Sodinkite levandas vasaros pabaigoje, geriausia – antroje rugpjūčio pusėje. Mat pasitaikius geriems orams, po lietaus, daigeliai spės gerai įsišaknyti ir taip kur kas lengviau peržiemos. 

Pavasarį sodinti levandas taip pat galite, tačiau pavasarį-vasarą Lietuvoje būdingos sausros, kaitros – levandoms tokiu atveju reikės kur kas daugiau priežiūros.

Kada ir kaip karpyti levandas?

Levandų krūmai taisyklingos formos neįgauna savaime. Kad augtų dailiai, reikia žmogaus įsikišimo, t.y. prikarpyti išlindusias, ištįsusias šakeles.

Labai svarbus sodinuko suformavimas pačiais pirmaisiais metais. Pirmų metų levandoms neleiskite žydėti – karpykite net keletą kartų per sezoną, vos tik matote paaugusias viršūnėles, stiebelius. Karpant puskrūmį, užauga daugiau stiebų, jis įgauna dailią formą, suformuoja stiprią šaknų sistemą. Sekančiais metais gausiai pražysta.

Kaip prižiūrėti levandas?

Sezono metu bene didžiausias darbas bus levandų kirpimas. Levandos puikiai atlaiko sausras, karštį, todėl laistymas laiko neatims – šio puskrūmio šaknys eina į gylį, būtent iš ten pasiima maistines medžiagas ir drėgmę.

Ką daryti, jei levandos serga?

Jeigu levandos puskrūmis susirgo, reikėtų kreiptis į specialistą, tai yra agronomą. Jis padės sužinoti, kokia tai liga ir kaip su ja kovoti. Ligų ir kenkėjų yra įvairiausių – geriausiai nustatyti susirgimo priežastį padės konsultacija su agronomu. Augalas taip pat gali vargti dėl tam tikrų medžiagų trūkumo, netinkamo dirvožemio ar oro sąlygų.

Kada nuimti levandas?

Levandų žiedai nukerpami tada, kai jie nužydi. Nužydėję levandos praranda ryškią violetinę spalva, atsiranda pilkas atspalvis – tai būna rugpjūčio pirmoje pusėje. Jeigu norite gražios, sodriai violetinės spalvos džiovintų puokštelių, levandas kirpti reikėtų anksčiau, antroje liepos pusėje. Turėkite omenyje, jog anksčiau nukirptos levandos antrą kartą sužysta greičiau. Antras žydėjimas būna menkesnis, lyginant su pirmuoju.

Mūsų galintų produktų iš Levandų galite rasti mūsų el. parduotuvėje – www.levanduukis.lt/produktai

Nuotraukos:  Gediminas Gražys photography

Sodinukai jau prekyboje!

 • Prekiaujame 2 rūšių sodinukais
 • Levandų sodinukai antrų ir trečių metų 
 • Nauja rūšis „Levandinai”
 • Minumalus užsakymo kiekis – 10 vnt.
 • Siuntimo kaina (rankos-rankos) – 9.99 Eur
 • Kiekis labai ribotas – paskubėkite įsigyti pirmi!

Atsakymų: 9

 1. Laba diena
  Ar parduodate levandų sodinukus?
  Galvoju pasisodinti apie 20 vnt.
  Kokia kaina?, kaip ir kada užsisakyti? (šiuo metu aktualu, dėl apribojimo judėti) ar siunčiate sodinukus?

 2. Sveiki, levandų sodinukais pradėsime prekiauti sušilus orams. Tai gali būti balandžio pabaiga, gegužės pradžia. Prekiausime jau peržiemojusiais levandų sodinukais, kurių kaina nuo 4 eur.. Apie numatoma prekybos laiką paskelbsime FB puslapyje. Galimas siuntimas.

 3. Sveiki,
  Sakykite, ar sodinukų pas jus ir/arba apskritai galima įsigyti vasaros gale turint omeny jūsų patarimą sodinukus sodinti rugpjūčio mėn. antroje pusėje?

 4. Laba diena,norejau levandu 10 daigu,bet lyg jau nebeliko 🙁 gal dar liko kur pasislepe

  1. Sveika, Diana, kol kas sodinukais dar neprekiaujame, dėl nepalankių oro sąlygų. Tačiau greitu metu pradėsime jų rezervaciją. Sekite mūsų naujienas. Iki pasimatymo!

 5. Laba diena, norėčiau užsisakyti 20 levandų krūmelių. Ar siunčiate, nes gyvenu Druskininkuose.
  Pagarbiai,
  Onutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X