Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Perkant 3 ir daugiau vnt. to paties produkto - 1 gausite dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų ​

Nemokamas pristatymas nuo 60€ | Pirk 3+1 gausi dovanų

Kaip naudoti eterinius aliejus? Patarimai pradedantiesiems

levandu-eterinis-aliejus

Ar jums yra buvę taip, kad nusipirkote eterinio aliejaus (gal net dvi rūšis!), bet galų gale jo buteliukas taip ir liko dulkėti kažkur tolimame spintelės kampe? Nesistebėkite – jūs toli gražu ne vieni. Panašu, kad apie eterinius aliejus ir tai, kad jie kvepia, girdėję yra dauguma, bet tai, kaip naudoti eterinius aliejus, taip ir lieka šiokia tokia paslaptimi.

kaip naudoti eterinius aliejus

Tai kaip visgi yra - eterinis aliejus ar eteris?

Kad apie eterinius aliejus sklando tam tikri mitai ir kad jų naudojimas nėra savaime suprantamas, geriau suvokti pradėjau bendraudama su „Levandų ūkio” lankytojais.Nors ūkyje levandų eterinio aliejaus ir negaminame, pirmasis svečių klausimas dažnai būna „Tai kaipgi jūs tą eterinį aliejų spaudžiate?”. Panašu, kad pavadinimas „eterinis aliejus” lengvai klaidina. Tikslingiau būtų sakyti „eteris”. Jei apie produktą galvojame kaip apie aliejų, nenuostabu, kodėl kyla abejonės dėl naudojimo („juk tai aliejus, išriebalinsiu paviršius…”).O iš tikrųjų eteris išgaunamas ne spaudimo proceso metu, o distiliuojant augalus, t.y. juos kaitinant variniame distiliavimo aparate. Eterinis aliejus nėra aliejus įprastine prasme. Pabandykite jo užlašinti ant medžiagos skiautės ir įsitikinkite patys - po kurio laiko jis pats išgaruos, neliks jokios dėmės. Tokiu pat būdu galite patikrinti, ar eterinis aliejus, kurį įsigijote, yra grynas, t.y. neskiestas kitais aliejais.

Kaip naudoti eterinius aliejus mėgsta mūsų šeima

Nors dirbdama ir gamindama produktus prisikvėpuoju jo pakankamai, levandų eterinis aliejus visvien yra mano mėgstamiausias.
Kai laukiu svečių, visada uždegu natūralaus sojų vaško levandų žvakę – atvykus juos pasitinka lengvas, maloniai nuteikiantis aromatas. Jei įkando koks uodas arba kitas vabzdys, į pagalbą taipogi skuba levandos. Patepus įkandimo vietą eteriniu aliejumi, ji dezinfekuojama, sumažėja raudonis. Be levandų aromato neapsieina ir procedūros prieš miegą – padarau savo sūneliui kvapnų masažą, patepu levandų eteriniu aliejumi pėdutes arba įlašinu lašelį aliejaus po pagalve.
Būtent levandų, citrinų ir pelargonijų eterinius aliejus naudoju savo namų erdvei pakvėpinti – įpilu vandens į garintuvą, įlašinu keletą lašų eterinio aliejaus ir džiaugiuosi sielai artimais aromatais.
Jeigu eterinį aliejų norite išbandyti aromaterapiniais tikslais, rinkitės garintuvą – tai paprasčiausias ir populiariausias būdas kvapų pagalba įsigilinti ir geriau pajusti save. Vietoje garintuvo taip pat galite rinktis keramikinį indelį. Jo duobutėje įpilkite vandens, eterinio aliejaus, o apačioje padėkite uždegtą arbatinę žvakutę. Garinimo proceso metu eteris lengvai pasklinda po patalpas kartu su natūraliu oro judėjimu.
Tuo atveju, jei neturite garintuvo, galite užlašinti keletą lašų eterinio aliejaus ant vatos gabalėlio ir padėti ten, kur jis būtų veikiamas šilumos. Pavyzdžiui, ant radiatoriaus. Šilumos pagalba kvapas pasklis patalpose.

Kaip dažnai naudoti eterinius aliejus? Vadovaukitės emocijomis

Kalbant apie eterinius aliejus, jokių griežtų taisyklių ar normų nėra. Galioja tik pasiteisinęs priežodis – visko su saiku.
Eterinis aliejus – tai kvapo šaltinis. Panašiai kaip ir su kvepalais, patys sau esame puikiausi orientyrai – savaime pajuntame, kokią nuotaiką norėtumėme susikurti arba kada to kvapo jau per daug. Pradėkite nuo 3-5 lašų, eksperimentuokite, stebėkite savo savijautą ir reakciją į kvapus.
Išbandykite skirtingus eterinius aliejus vakarui, rytui, darbo dienai ar ramiai savaitgalio popietei. Visgi, garinti eterinius aliejus kiekvieną dieną nerekomenduoju – darykite bent vienos dienos tarpą. Patys lengvai pajusite, koks intensyvumas ir dažnis jums priimtiniausias.
Kiekvienas kvapas sukelia tam tikras emocijas, todėl apsistoti ties vienu vieninteliu nerekomenduoju – mainykite juos. Pavyzdžiui, levandos ramina, prišaukia saldų ir ramų miegą, o citrina pakelia ūpą. Atsirinkite, kokios emocijos sau norite palinkėti tą vakarą.

Levanda - pagalbininkė motinystėje

Nors kai kurių eterinių aliejų laukiantis ir maitinant nepatariama net uostyti, levandų eterinis aliejus yra visai kas kito. Jis labai švelnus, puikiai toleruojamas ir galimas naudoti net kūdikiams nuo pat gimimo. Augindama savo sūnų Jokūbą, levandų kvapą įvertinau dar labiau – ypač dėl pagalbos su miegu.
Pastovi rutina ir aiškus dienos ritmas vaikams labai svarbu – reguliariai kartojami veiksmai padeda vaikui geriau susigaudyti šiame pasaulyje. Naudojant levandų eterinį aliejų, sukūriau vaikui vakaro ritualą – kvapnų masažą prieš einant miegoti. Pabandykite tokį masažą ir savo mažyliui.
Aliejų masažui ruošti paprasta. Paimkite 100 ml bazinio augalinio aliejaus (pvz. saldžiųjų migdolų arba alyvuogių) ir sumaišykite jį su levandų eteriniu aliejumi. Naujagimiui reikėtų labai silpnos koncentracijos – maždaug 5-ių lašų 100-ui ml bazinio aliejaus – o paaugusiems mažyliams eterio naudoti galite ir šiek tiek daugiau.
Jokūbą tokiu aliejumi masažuoju po vonios. Darant masažą kas antrą vakarą, vaikas jau žino, kad jo laukia miegas. Levandų aromatas, tuo tarpu, pasirūpina, kad miegas būtų dar ramesnis.

***
Tikiuosi, kad padėjau pasisemti aiškumo ir idėjų, kaip naudoti eterinius aliejus. Dėl savo švelnumo ir plačių pritaikymo galimybių, levandos eterinis aliejus – tai puikiausias pasirinkimas dar tik pradedant kelionę po eterinių aliejų pasaulį. Įsigykite jo mūsų krautuvėlėje – tai grynas tikrųjų levandų eterinis aliejus, gaminamas Bulgarijoje. Gražių atradimų!
Linkėjimai,
Ieva

X