Pernai didžiulio lankytojų antplūdžio sulaukęs „Levandų ūkis“ šiemet keliautojus kviečia apsilankyti atsinaujinęs. Lankytojams ūkis parengė net dvi naujas erdves: atnaujinta natūralius levandų produktus savo lentynose glaudžianti Provanso stiliaus krautuvėlė ir atidaryta visiškai nauja bei kur kas erdvesnė salė, skirta edukaciniams užsiėmimams „Levanda. Nuo sėklos iki produkto“.
Neeilinis reginys Šiaurės Lietuvoje
Pasigėrėti išties neeiliniu reginiu vasarą į Biržų rajoną keliauja ne tik aplinkinių rajonų gyventojai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos ir net Latvijos. Turėję progos apsilankyti ūkyje pernai žino – laikas čia išties magiškas. Kvapnūs, purpuriniu šydu pasidengę laukai tampa tikru ramybės užutekiu, suteikia mintims lengvumo ir leidžia atsipūsti nuo bet kokių rūpesčių.
„Žmonės mėgsta patyrinėti gamtą, susipažinti su nematytu augalu iš arti ir, žinoma, įsiamžinti. Sulaukiame net jaunavedžių apsilankymų“, – sako ūkio šeimininkė Giedrė Rybalko. Romantišką Provanso aplinką mėgsta ir įvairūs kūrėjai, norintys savo sumanymus užfiksuoti levandų apsuptyje.
Tiesa, privačioms fotosesijoms ūkis neužsidaro. „Taip, profesionalias fotosesijas žmonės „Levandų ūkyje“ rengia. Dieną jos kaina – 30 Eur, vakare arba ne darbo metu – 50 Eur. Tačiau ūkio jų metu neuždarome – dažniausiai besifotografuojantys draugiškai susitaria su tuo metu ūkyje esančiais lankytojais. Norime, kad šiuo grožiu pasigerėti galėtų kiekvienas“, – patikslina G. Rybalko.
Atvažiuoja pailsėti ir pasmalsauti
Daugelis atvažiuoja ne tik pasigerėti, bet ir smalsumo vedami. Kad jį patenkintų, ūkį puoselėjanti šeima sukūrė įtraukiančią edukacinę programą „Levanda. Nuo sėklos iki produkto“.
„Registruojasi į užsiėmimus tiek pavieniai žmonės, šeimos, draugų kompanijos, tiek didesnės grupės, pavyzdžiui, darbo kolektyvai. Užsiėmimus labai mėgsta ir moteriškos mergvakarių kompanijos“, – sako ūkio vadovė. Jei tik leidžia dalyvių kiekis, prijungti prie esamos grupės šeimininkės stengiasi net tuos, kurie į ūkį užsuko be išankstinės registracijos į edukacinę programą. Dalyvavimas vienam žmogui kainuoja 5 eurus, o į užsiėmimus žmonės kviečiami iki pat vasaros pabaigos.
„Žmonėms labai įdomu – visgi tai neeilinis, nelietuviškai atrodantis augalas. Einame ir iš arti apžiūrime levandas, uostome jas. Daugelis levandų kvapą įsivaizduoja kaip tą, kurį jaučiame prikvėpintuose, sintetiniuose kūno ar namų produktuose, tad labai nustemba, kad realybėje levandų kvapas išties kitoks“, – apie dalyvių įspūdžius kalba G. Rybalko.
Patyrinėjus levandų laukus ir ūkio augalų kolekciją dalyviai kviečiami į erdvę užsiėmimui, kurio metu apžvelgiamas levandos kelias nuo sėklos iki produkto. „Žmonių susidomėjimas didelis, todėl šiemet pasiruošėme ir įkūrėme naują, erdvesnę salę šiai edukacinei programai“, – pasidžiaugė ūkio vadovė.
Čia ūkį puoselėjanti šeima supažindina žmones su levandų panaudojimo būdais, nauda sveikatai, gerai savijautai ir grožiui. „Levandos turi daug privalumų, jas galima puikiai pritaikyti namuose ir tą gerą pojūtį, kurį jauti bevaikščiodamas levandų laukuose, parsivežti į namus“, – sako G. Rybalko ir besišypsodama palydi link atnaujintos Provanso stiliaus krautuvėlės su lauko terasa.
Levandų arbatos paragauti kviečia naujoje lauko terasoje
Krautuvėlė – tikras traukos centras. Jos lentynose puikuojasi pačių ūkio šeimininkių kuriami levandų produktai – žvakės, muilai, kvapieji maišeliai, hidrolatai ir kitos natūralios priemonės. Žmonės čia suguža pabendrauti su ūkio merginomis, apžiūrėti ir įsigyti kvapnių produktų bei užsisakyti puodelį kavos ar arbatos.
„Kad lankytojams būtų dar patogiau, krautuvėlės prieigose įrengėme naują lauko terasą. Po pasivaikščiojimo laukuose kviesime žmones čia ramiai prisėsti ir atsipalaiduoti, pasimėgauti puodeliu levandų arba darželinės žiomenės arbatos“, – sako G. Rybalko.
Po dienos darbų pasiilsėti čia, sako, prisėdančios ir pačios ūkio šeimininkės. „Ūkio puoselėjimui ir plėtrai atiduodame visą savo laiką, dėmesį ir idėjas. Norime, kad lankytojams čia būtų gera ir įdomu. Nesnaudžiame ir žiemą – generuojame naujas idėjas, pildome produktų atsargas. Darbas vyksta ištisus metus, bet visas pastangas su kaupu atperka šis purpurinis grožis ir šilti žmonių atsiliepimai“, – džiaugiasi ūkio šeimininkė.